V poslední době se na internetu pravidelně objevují stránky hovořící o úspěšných mužích, kteří se dokázali z ničeho vypracovat v bohaté muže, kteří své bohatství získali jen klikáním na internetu. Snaží se nám namluvit, že nepotřebujeme ani minimum vzdělání, ani několika měsíční praxi a nemusíme znát žádné principy investování. Víte proč? Podle těchto mužů si totiž můžete vytvořit vlastní strategii, díky které vyděláte několik desítek tisíc již během prvního dne investování. Pokud však nejste schopni vytvořit si bez jakýchkoli znalostí oboru či binárních opcí vlastní strategii, nevadí, tito muži vám totiž dají zadarmo tu svou, na které vydělali miliony.

V současnosti se na internetu objevila další taková na první pohled atraktivní, ve skutečnosti však podvodná stránka hovořící o projektu „Nezávislý investor“ zaštítěném jistým Vladimírem Krullem a jeho FinanceInstitutem. A aby toho nebylo málo, v zápětí se vyrojily další stránky, které tentokrát hovoří o projektu „Svobodný investor“ zaštítěném jistým Vladimírem Kryllem a jeho InvestInstitutem. Zdá se vám na těchto dvou pánech a jejich projektech něco podezřelého? Není se čemu divit. První, co by vás mělo uhodit do očí je nápaditá podobnost projektů, pánů i jejich společností. Každému člověku tak musí na první pohled dojít, že jde rádoby o toho stejného člověka. Ptáte se, proč „rádoby“? Protože tento člověk ve skutečnosti ani nemusí existovat.

Je to nadmíru Lákavé a  je to zadarmo

Z dvojice výše uvedených mužů byl první Vladimír Krull se svým FinaceInstitutem. Zaměříme-li se na jeho projekt Nezávislý investor, musíme konstatovat, že má příliš shodných rysů s jinými projekty/stránkami, a to stránkami Josefa Bílého alias Tomáše Ransdorfa (11procent, 11profit či 11invest). Všechny tyto stránky hovoří o tom stejném – o zaručeně výdělečném systému na údajné obchodování binárních opcí. Největším lákadlem a nejatraktivnější vlastností všech těchto projektů je fakt, že systém prý zaručeně funguje (dokonce je tak efektivní, že vám dokáže vydělat desetitisíce za jediný den) a navíc vám jej daný obchodník poskytne zcela zadarmo.

Každý by si měl uvědomit, že nikdo, kdo vymyslel strategii či systém, který vydělává statisíce až miliony, vám jej nedá zadarmo. Ve skutečnosti ani pánové, o kterých tu píšeme, ani jiné podvodné projekty vám nic zadarmo nedají. Sami totiž uvádějí, že až i vy dosáhnete určitých zisků, pak teprve budou pánové požadovat procenta z vašich zisků.

Ať je to Krull, nebo Kryll, stejně musí jít o „odborníka“

Veškeré tyto zavádějící stránky se vyznačují dvěma zvláštními znaky, které si zcela protiřečí a které by tak měly v člověku vytvářet pochybnosti, i když není této problematiky znalý. Prvním znakem je zdánlivá odbornost, která vždy ve člověku budí dojem, že by měl raději držet ústa a krok, protože poslouchá odborníka na slovo vzatého. Stejně tak i pánové Krull i Kryll hovoří v „odborných“, až směšných větách jako „soutěž monopolistické korporátní sféry“ či „eminentně participovaný zájem“. Výsledek je stejný, jako byste otevřeli slovník cizích slov a napsali větu z volně vybraných a volně seskládaných slov. Druhým znakem jsou naopak neodpustitelné hrubky v textu.

Velmi inspirativní postava

Dr. Ing. Vladimír Krull, Phd. a Dr. Ing. Vladimír Kryll, Phd. jsou jistě velmi zajímavé osoby. Ale jen na první pohled. Všichni si totiž musíme uvědomit, že tito pánové jsou nejspíše pouze fiktivní. Obě dvě osoby uvádějí, že jsou ředitelem CFA Institute. U prvního Krulla nebylo těžké díky oficiálním stránkám CFA Institutu zjistit, že je tato informace zcela mylná. Pan Kryll si však na svoji podporu dokonce vytvořil stránky CFAltd.org. Když si navíc Vladimíra Krulla zadáte do Google, zobrazí se vám jen dvě informace – zaprvé Vladimír Krull je policista podezřelý ze znásilnění a zadruhé Krull je podvodníkem na poli binárních opcí. U Vladimíra Krylla už je to trochu jinak, neboť Kryll na internetu publikoval několik recenzí, které jeho projekt vychvalují.

Nyní však přichází osoba nová. Aktualizované  stránky již nejsou spjaté s Vladimírem, neboť ten byl bohužel či bohudík odhalen. A tak nyní můžete narazit na Dr. Ing. Richarda V. Krylla.

Pár slov závěrem

Ač sliby panů Krulla i Krylla zní velmi slibně, nenechte se mýlit může se jednat o fiktivní osoby nebo o fiktivní organizace. Naší radou je, abyste nevěřili nikomu, kdo vám bude slibovat vysoké výdělky, které získáte zadarmo a snadno.