Narodil se 30. srpna 1930 v americkém státě Nebraska, je znám pod přezdívkou Věštec z Omahy, podle města svého původu. Věštec proto, že ve svých investičních a obchodních aktivitách byl přesný, často dokázal předpovídat směr trhu i nové trendy a také proto, že se snad za celý jeho život nenašlo žádné špinavé obvinění ze zpronevěry, insider tradingu a podobných nekalých praktik

Svoji vlastní investiční kariéru nastartoval se založením firmy Buffett Partnership. Na rozdíl od všech jiných brokerů fungoval tak, že si provize nebral z objemu zobchodovaných akcií, ale pouze ze zisku. Zisk vykazoval téměř stále. Dokázal odhadnout budoucí vývoj trhu a nacházet podhodnocené firmy s velkým potenciálem. Příkladem jeho strategie je společnost American Express, která podle Wall Streetu měla jít ke dnu. Všiml si ale, že lidé stále platí kreditními kartami této firmy, bez ohledu na pokles hodnoty akcií. Nakoupil proto 5% akcií, které se mu v následujících letech zhodnotily téměř o 400 procent. Jeho cílem bylo vždy o 10 % vyšší zhodnocení, než jaké udělal Dow Jonesův index, průměrně však dosahoval trojnásobku tohoto cíle.

Zlomový rok byl 1962, kdy začal investovat do tehdejší textilní firmy Berkshire Hathaway. Následně nad ní v roce 1965 převzal kontrolu a přebudoval k obrazu svému. Vytvořil z ní investiční kapitálovou společnost, jejíž akcie od té doby vystoupaly z nuly až na 150 tisíc dolarů za jedinou akcii! V době největší proslulosti se akcie této společnosti kupovaly jen jako exkluzivní vstupenka na Valnou hromadu akcionářů, kde každoročně přednášel svou řeč a představoval hospodářské výsledky firmy. Na těchto veřejných hospodářských výsledcích před investory i ostatními nic netají. Řekne, co udělal, jak to udělal, kolik na tom vydělal a to vše prokládá suchým humorem a citacemi z Bible na cca 50-70 stranách.

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Warren_Buffett

  Rychlé srovnání brokerů na binární opce s povolením od ČNB
  • TopOption.com - účet od 100$, minimální obchod od 10$, čeština, licence ČNB, bonus 125%, výnosy 80-85%. Nelze kombinovat prodloužení expirace a odprodej
  • ETXCapital.cz - účet od 100$, minimální obchod od 15$, čeština, licence ČNB, bonus 30-60%, výnosy 80-85%. Plně adaptivní odprodej, lze kombinovat prodloužení expirace a odprodej opce.
Oba brokeři mají zákaznickou podporu v češtině. TopOption nabízí o něco vyšší výběr trhů (akcií, měnových párů), ETXCapital zase obchodování z mobilu a tabletu s mobilní aplikací pro Android/iOS. Výnosy z binárních opcí jsou v závaznosti na obchodním instrumentu u obou brokerů podobné - cca 85%.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *