Na normální burze se hovoří buď o příkazu STOP nebo STOP LIMIT. Zpravidla není-li jinak řečeno, myslí se STOP LIMIT (třeba na pražské burze). Samotný příkaz STOP má tu nevýhodu, že je to jako trigger, který se aktivuje v okamžiku, kdy se uzavře obchod pod (nad) zadaným stopem. V tu chvíli se příkaz mění na MARKET a … a zařadí se do fronty za ostatní příkazy, které se v tu chvíli provádí, takže jakmile na něj dojde řada, může být market už Bůh ví kde. Tenhle příkaz se ale většinou nakonec nějak provede, byť třeba za horší cenu.

STOP totiž říká, prodej od určité ceny nebo hůře. Trochu záludný je příkaz STOP LIMIT, který se při aktivaci nemění na příkaz MARKET ale na příkaz LIMIT. Má-li tento příkaz jednu cenu, pak t znamená, provést obchod přesně na zadané ceně. Třeba u SELL STOP LIMIT 200 to znamená, že se při spadnutí pod 200 aktivuje příkaz SELL LIMIT 200, který ovšem znamená, že chceš prodávat za cenu 200 nebo lepší!. Pokud se trh nikdy už k 200 nepodívá, příkaz se už nikdy neprovede. Někdy lze zadávat STOP 200 LIMIT 180.

Pak to znamená, že prodávat budeš pod 200 ale nejméně za 180. Nebo se to někdy dá zadat obráceně, třeba STOP 200 LIMIT 220. Pak to znamená, že pod 200 tam strčíš příkaz LIMIT 220. Při obchodu na páku by měl broker sám zavírat pozice, které jdou pod margin. Od toho tam je. Protože je to ale podobné jako u STOPu, nemusí se podařit kontrakt uzavřít při nějakém obrovském propadu dostatečně rychle (záleží na tom, kdo už je ve frontě protože zavíral dřív),. takže ten margin se může přešvihnout a pak si myslím, že břemeno nese trader, určitě to bude mít ve smlouvě. Margin je totiž záruka pro brokera, že problemy tradera nebude muset řešit nějakou exekucí, ale přesto ho nevylučuje.

U binárních opcí z pravidla stop-loss pokyn nemůžeme udělat