Obchodování s Plus500 prakticky

Po zapnutí obchodní platformy se vás system zeptá zda máte zájem obchodovat v režimu DEMO, nebo se skutečnými penězi. Zvolte si tedy požadovaný režim a pokračujte dále. Pro inkasování prémie 500,- Kč je potřeba potvrdit telefonní číslo, to provedete v nabídce Účet.  Nyní se můžete pustit do samotného obchodování. V pravé části platformy si zvolte z nabídky trhů ve kterém chcete obchodovat. Po zvolení trhu se Vám zobrazí dostupné instrumenty. Platforma Plus500 obsahuje omezené množství instrumentů a je možné že zde nenajdete všechny, které uvidíte v různých doporučeních investičních portálů. Pokud jste v seznamu naši požadovaný instrument můžete obvykle provést 2 akce (zkrátit pozici / koupit).

Demo účet u plus500.cz

Zkrátit pozici

Při zkrácení pozice spekulujete na pokles ceny instrumentu. V praxi to znamená, že prodáte instrument když je jeho cena vysoká (i když ho nemáte nakoupen) a až cena dostatečně klesne zavřete pozici a tím se instrument nakoupí za nižší cenu.

Koupit

Při nákupu spekulujete na růst ceny instrumentu. Jedná o klasický princip levně nakoupit a draze prodat.

Trailing stop

Při nákupu i zkrácení pozice se setkáte s nastavením Trailing stop (v záložce advanced). Toto nastavení umožňuje dynamicky zavírat pozici při ztrátě. Pokud si nastavíte například Trailing stop na 100,- Kč znamená to, že pokud pozice poklesne oproti nejvyšší dosažené hodnotě o 100,- Kč pozice se uzavře. Uvedu příklad: nakoupíte za cenu 100,- Kč. Instrument plynule poroste na částku 150,- Kč a pak prudce klesne na částku 50,- Kč. V tuto chvíli Trailing stop zareaguje a uzavře pozici se ztrátou 50,- Kč. Trailing stop uzavírá instrument i v případě, že se jedná i zisk tzn. instrument naroste o 200,- Kč a pak klesne zpět o 100,- Kč Trailing stop uzavře se ziskem 100,- Kč.

Obchodování s komoditami a Plus500

Jak už jsem se zmínil mým nejoblíbenějším instrumentem jsou komodity, konkrétně zlato a ropa, ale o tom až někdy jindy. Důležitou informací u komodit je datum vypršení. Tuto informaci naleznete po kliknutí na odkaz „Náhled na dodatečná data“ nad grafem dané komodity. Jedná se o datum, kdy se otevřená pozice s touto komoditou automaticky uzavře. Datum vypršení umožňuje dlouhodobější investice do komodit bez rizika toho, aby Vám někdo před dům přivezl například kamión kukuřice. Vždy toto datum sledujte, protože se Vám může stát ,že komoditu nakoupíte s plánem investice například dva dny a najednou se na druhý den proberete a zjistíte, že Vám systém automaticky pozici uzavřel se ztrátou, která by při dvoudenní investici nevznikla.

Závěrem

Tento článek nepíši jako zkušený investor, ale jako začínající zájemce o investování a proto všechny uvedené informace berte s rezervou. Cílem tohoto článku je vyvolat diskuzi, která všem zúčastněným přinese hodnotné informace a nápady do dalšího počínání. Vždy mějte na paměti, že investicí můžete hodně získat, ale také hodně ztratit. Vyčleňte si volný kapitál o který můžete přijít a neovlivní Váš životní styl a s tímto kapitálem investuje.