Stockpair, jeden z nejvýznamnějších brokerů obchodující s binárními opcemi v současnosti ukázal, že si svoji pozici na trhu skutečně zaslouží. Důvodem i důkazem toho je nový styl opčního obchodování, s kterým broker přišel. Jedná se o prvního brokera, který s tímto novým stylem obchodování a novým typem opcí pracuje. Tímto novým a velmi zajímavým typem binárních opcí, které se pohybují někde mezi Touch opcemi a klasikými high low opcemi, jsou tak zvané KIKO opce.

Co se pod názvem KIKO skrývá?

Název nových opcí – KIKO – se nevzal z ničeho. Jako většina významných pojmů totiž vznikl jako zkratka složená z počátečních písmen slov Knock-In a Knock-Out. Tato dvě slova dokonale odrážejí podstatu tohoto nového typu opcí, která spočívá v tom, že jde o to, která z nabízených cenových úrovní bude zasažena cenou aktiva. Jinak řečeno, buď cenová hladina aktiva narazí do horní linie (tedy Knock-Out), nebo naopak narazí do spodní linie (tedy Knock-In). Po nárazu, ať už do horní, nebo do spodní linie, je opce ukončena a zhodnocena.

A jak logicky vyplývá z překladu těchto anglických pojmů, když si vyberete správnou cenu, budete In, tedy váš obchod skončí In the money (v zisku). Když si ale vyberete špatnou cenu, budete Out, tedy Out the money (v překladu ve ztrátě).

Podobnost s Touch opcemi

KIKO opce se mohou zdát podobné Touch opcím, u kterých však záleží na čase. U KIKO opcí ale na čase nezáleží. Základem tedy není čas, ale volba spodní nebo horní hranice. Jak již bylo řečeno a jak vyplývá z výše uvedeného, expirační doba se u těchto opcí nevolí, opce totiž končí ihned, jakmile je zasažena jedna z hranic.

Co volíte?

Včetně určování, které hranice se opce dotkne dříve, můžete určovat i to, jak daleko se od sebe hranice nacházejí. K typování vzdálenosti mezi hranicemi slouží funkce Low Span a High Span. Z anglických názvů těchto funkcí lze lehce odvodit, co která funkce znamená. Pokud zvolíte funkci Low Span, pak volíte možnost, že hranice jsou blíže u sebe. Naopak pokud zvolíte funkci High Span, volíte možnost, že hranice jsou naopak vzdálenější.

Výhody binárních opcí jsou zachovány

Výhody binárních opcí jsou tu jinak zachovány. V podstatě to znamená, že předem víte, kolik si můžete vydělat, či naopak kolik můžete ztratit. Výnosnost těchto opcí je u brokera, který s nimi obchoduje, tedy u Stockpair, 82 % z investice. Výhodou je, že nikdy nemůžete ztratit více, než kolik jste do obchodu investovali. To znamená, že vás nemohou velké cenové výkyvy poškodit.

Pár slov závěrem

Přestože jsou opce KIKO novým produktem, jedná se o binární opce poskytující všechny výhody, které jsou pro binární opce typické. I u KIKO opcí se setkáte s danou výnosností. Základními parametry KIKO opcí je směr pohybu ceny a vzdálenost cenových hranic. KIKO opce jsou vhodné pro začátečníky, neboť jsou podobné klasickým High/Low opcím, ale také pro profesionální obchodníky. I u KIKO opcí však platí základní pravidlo obchodování s binárními opcemi, které doporučujeme hlavně začátečníkům. Toto pravidlo zní: „Než začnete obchodovat naostro, raději si vždy vyzkoušejte obchodovat s demo účtem.“