A k čemu že je ten bitcoin vlastně dobrý ?  žádné poplatky nebo jen minimální (zatím), nejde zjistit kdo komu a kolik posílal, je to celosvětová měna, nepodléhá na to inflace a nikdo nemůže s měnou manipulovat.

tručně řečeno bude čím dál těžší vytěžit 1 bitcoin protože jejich celkový počet už je známý 21 000 000, který jsou rozdělený do bloků a za každý takový blok je odměna 25 bitcoinů  ( v roce 2012 to bylo 50) a bude se to pořád dělit dokud nebudou žádné  volné bitcoiny. Většina by měla dojít v roce 2030 a pak se budou těžit zbytky do roku 2140 a poté se bude těžit za poplatky ( čím více lidí těží tím je sít „tajnější“ neboli nejde zjistit kdo co a kolik posílal)

Napadá mě jediná nevýhoda a to je docela nestabilní ( zatím) v roce 2009 měla hodnotu 0,01$ v roce 2012 měla hodnotu 9$ v roce 2013 měla hodnotu 236$ (ale jen v dubnu) a ted spadla zase na 200$ .

Pokud se ptáte kolik se dá na tomhle „těžení“ vydělat, tak to nejvíce záleží od vaší grafické karty ( musel by jste si spočítat výkon ) a kdyby jste se pokoušel na tom vydělat jen pomocí procesoru tak spálíte více elektriky nežli vyděláte. Každopádně tu není žádný refferal systém a bud těžíte ve skupině (malé ale jisté peníze) a nebo na vlastní pěst kde je šance malá ale když budete mít štěstí tak si i něco slušnýho vyděláte.

Pokud vás toto téma zajímá více koukněte na následujících linkách najdete více podrobností. Bitcoin můžete obchodovat například u TopOption