Nevýhody automatického obchodování

OS v případě nováčků či začátečníků je velmi kontraproduktivní a nevhodné. Začátečník by měl umět nejprve vydělávat svou ruční strategii a naučit se perfektně reagovat na trh a na indikátory. na světě neexistuje AOS, které se naprogramuje a potom trvale vydělává.

Bohužel AOS je pro lidi, co už umí a jsou vytrénovaní v trzích a své AOS průběžně vylepšují a předělávají defakto neustále- to amatér a začátečník prostě neustojí a zbytečně příjde o své peníze. Proto za mě AOS jen pro profíky.

Pokud někoho zajímají strategie a automatické obchodování jsou zdarma přímo v MT4 a to v pravém rohu záložka MQL5 community ale ze zkušenosti nemůžu automatické obchodování bohužel doporučit jestli sem viděl možná 3 investory dohromady kterým to fungovvalo je to moc naopak stovky jich nakonec o většinu peněz systém vyspreadoval a o to de v automatickém obchodování především alesoiň obchodníkům.

Výhody automatického obchodování

Automatické obchodování (AOS) s forex roboty bez patřičného citu pro trh k ničemu není, avšak má plno výhod. Můžete skrývat Váš Stop-Loss před Brokerem a před jeho praktikami vybíjení Stop-Lossů. AOS pomáhá odbourat psychologické bariéry traderům například ze strachu otevřít pozici. Nikdy nespí, není chamtivý a dělá přesně, co se mu „řekne“.

Plně automatické obchodování je velmi obtížné, ale o to je to větší motivace. Avšak s poloautomatickými systémy a různými skripty lze efektivně si usnadnit práci a testovat strategie, které manuálnímu traderovi trvají velmi dlouho.