Obchodování binárních opcí je nová online forma investování, která vám umožní začít vydělávat peníze velmi jednoduchým způsobem. Protože se jedná o novou formu investování, binární opce mají „dvojče“ – konvenční FX obchodování. Přesto existuje nemálo rozdílů.

Nejdříve se podíváme na zisky a ztráty:

1) Obchodování FX má méně definované výplaty zisků. Potřebujete zkušenosti, pokud jste začátečník, a je to opravdu těžké zvládnout některé věci v obchodování FX, nejlepší je, když získáte solidní znalosti a zkušenosti než skutečně začnete vydělávat. Na druhou stranu, nejsou zde limity na zisk, takže můžete vydělat tolik kolik je možné.

2) Obchodování binárních opcí je ale mnohem přesnější, tím máme na mysli, že pokud otevřete obchod, víte přesně kolik můžete získat a kolik můžete ztratit, pokud vaše předpověď není správná. Existuje mnoho nástrojů, které vám mohou pomoci omezit rizika a tímto způsobem zvýšit zisky. V závislosti na výběru brokera a typu binární opce, které obchodujete, zisky se liší od 80 % do 3 místného čísla.

Nyní se podíváme na rozdíl při zavírání pozic ve FX a obchodování binárních opcí:

3) FX obchodování, také známé jako konvenční/běžné obchodování nabízí možnost uzavřít pozici kdykoliv máte pocit, že je to potřeba, to je výhoda, která nesmí být přehlížena.

4) Obchodování binárních opcí má tu výhodu, že když nastavíte obchod, máte také možnost nastavit čas, kdy přesně chcete, aby skončil. Na jedné straně to pro začátečníka není tak snadné určit, kdy by měl obchod skončit, ale pokud budete provádět fundamentální a technickou analýzu dobře, můžete nastavit dobu platnosti ve váš prospěch a tím jen získat.

Podívejme se nyní na typy obchodů:

5) Obchodování FX zahrnuje množství typů obchodů, standardním je příkaz nákup/prodej, ale pokud jste již zkušenější obchodník, můžete také použít například: limit, stop, OCO (One cancels the other), trailing stop, hedgové příkazy, atd.

6) V obchodování binárních opcí máte v podstatě pět druhů příkazů, které můžete využít: high/low (call/put, up/down), 60 seconds, Touch/No touch, Boundary a Option Builder.

Mějte na paměti, že různí brokeři prezentují tyto typy příkazů pod různými názvy, ale fakta a čísla zůstávají stejná. Nejlepší je, když si přečtete vše velmi pečlivě, než se u brokera zaregistrujete a vyhnete se tak jakémukoliv překvapení později.

Srovnejme si množství finančních prostředků, které můžeme obchodovat:

7) V obchodování FX, obchodníkovi je nabízeno obchodovat mini, mikro a standardní loty. Standardní lot činí 100.000 jednotek, a většinou obchodníci využívají mini a mikro loty. Mikro lot je nejmenší možná investice, kterou můžete provést. Její hodnota je 1000 jednotek měny na vašem účtu. Broker by měl uvést jako malý nebo velký obchod vám dovolí otevřít.

8) V obchodování binárních opcí záleží na brokerovi, aby stanovil minimální nebo maximální hodnotu binárních opcí, kterou může obchodník investovat na jednotlivý obchod. Dobrá zpráva je, že tato hodnota se může lišit od 5 USD až do tisíců dolarů.

Teď se zaměříme na marži:

9) V obchodování FX maržovou úroveň je určena brokerem a bohužel může být někdy velmi vysoká, např. se liší od 200 % do 500 %, ačkoliv nemůžete použít marži, stále můžete udělat dobrý zisk z obchodu, protože výplata zisku je obvykle 80 % nebo vyšší.

10) V obchodování binárních opcí, marže nebo finanční páka nejsou používány, což je vlastně další výhoda. Marže jen v podstatě zvyšuje investovanou částku, takže pokud trh půjde vaším směrem, můžete mít vyšší zisky, ale pokud trh půjde proti vám, marže tak zvýší vaše ztráty.